تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

10مهارت کاري که بايد قبل از ۲۰۲۰ فرا بگيريد

  10مهارت کاري که بايد قبل از  ۲۰۲۰ فرا بگيريد

   1⃣معني‌يابي
  در اثر محرک ماشين‌هاي هوشمند ما نياز به اين مهارت داريم. اين مهارت کاري عبارت است از تعيين معني و مفهوم عميق‌تر آن‌چه بيان مي‌شود.

  2⃣هوش اجتماعي
  در اثر دو محرک ماشين‌هاي هوشمند، و اتصال جهاني ما به اين مهارت نياز داريم. اين مهارت عبارت است از توانايي اتصال و ارتباط با ديگران به روشي عميق و مستقيم براي واکنش‌هاي احساسي و هيجاني و بر هم‌کنش‌ها يا تعاملات مطلوب.

  3⃣تفکر بديع و انطباقي
  در اثر دو محرک ماشين‌هاي هوشمند، و اتصال جهاني به اين مهارت نياز خواهيم داشت. اين مهارت کاري عبارت است از خبرگي در تفکر و حل مسائل، و واکنش فراتر به هر آن‌چه تکرارشونده و مبتني بر قواعد است.

  4⃣صلاحيت چند فرهنگي
  دو محرک سازمان‌هاي ابرساختاريافته، و اتصال جهاني ايجاب خواهند کرد اين مهارت را بياموزيم. اين مهارت عبارت است از توانايي فعاليت در مکان‌هاي فرهنگي متفاوت.

  5⃣تفکر رايانشي
  دو محرک اصلي اين مهارت عبارت‌اند از بوم‌شناسي رسانه‌هاي جديد، و جهان رايانشي. اين مهارت عبارت از ترجمه و تفسير حجم زيادي از داده‌ها به مفاهيم انتزاعي، و نيز فهم داده‌ها بر مبناي استدلال است.

  6⃣سواد رسانه‌هاي جديد
  سه محرک شامل طول عمر، بوم‌شناسي رسانه‌هاي جديد، و سازمان‌هاي ابرساختاريافته دليل اصلي نياز به اين مهارت هستند. اين مهارت عبارت است از توانايي دسترسي منتقدانه و ايجاد محتوا که از اشکال رسانه‌اي جديد استفاده مي‌کنند، و نيز اهرم قراردادن اين رسانه‌ها براي ارتباطات قانع کننده.

  7⃣فرارشته‌اي
  دو محرک طول عمر، و اتصال جهاني ما را وا خواهند داشت اين مهارت را بياموزيم. اين مهارت عبارت است از سواد و توانايي درک مفاهيم چند رشته‌ي دانشگاهي و حرفه‌اي.

  8⃣ذهنيت طراحي
  دو محرک سازمان‌هاي ابر ساختار يافته، و اتصالات جهاني ايجاب مي‌کنند اين مهارت را فرا بگيريم. اين مهارت عبارت است از توانايي بازنمايي و توسعه‌ي وظايف و فرآيندهاي کاري براي رسيدن به نتايج مطلوب.

  9⃣مديريت بار شناختي
  سه محرک سازمان‌هاي ابرساختاريافته، اتصالات‌جهاني، و بوم‌شناسي رسانه‌هاي جديد باعث نياز به اين مهارت هستند. اين مهارت عبارت است از توانايي تمايز گذاردن و پالايش کردن اطلاعات از حيث اهميت، و نيز درک چگونگي بيشينه‌سازي کارکردهاي شناختي.


  این مطلب تا کنون 93 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 8 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161301
 • بازدید امروز :298866
 • بازدید داخلی :34059
 • کاربران حاضر :219
 • رباتهای جستجوگر:317
 • همه حاضرین :536

تگ های برتر